Sala bankietowa

Organizacja imprezy okolicznościowej

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu organizował jakąś imprezę okolicznościową. Nie ważne czy było to wesele, komunia, bierzmowanie czy po prostu urodziny. Gdzie najlepiej zorganizować taką imprezę okolicznościową? Zapewne większość z Was wyprawiając imprezy okolicznościowe w mieszkaniu najbardziej narzekało na bałagan po zabawie. Pełno naczyń do zmycia, ściany pobrudzone, podłogi od błota itd. Najlepszą opcją jest organizacja w jakimś lokalu, restauracji czy chociażby hotelu. Hotele czasem posiadają specjalne sale do organizowania takiej imprezy. Spotkałem się nawet z tym, że hotele same organizowały np. Andrzejki.

Sala weselna

Z imprez okolicznościowych najtrudniej zorganizować wesele. Sala weselna musi być tak dobrana, aby wszyscy zaproszeni goście swobodnie się bawili. Należy przed wyborem sali weselnej przeczytać opinie innych osób przykładowo na forach dyskusyjnych. Czasem zdarza się, że sala weselna podoba nam się, a okazuje się, że jest za mała lub brzydko wystrojona. Warto porównać też menu. Głównie chodzi o to, aby goście nie narzekali w przyszłości na wasze wesele Kock. Wiadomo, że łatwo narzekać, a trudniej wszystko zorganizować. Jeżeli ktoś chce wyprawić małe wesele to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką imprezę okolicznościową wyprawić w restauracji. Restauracje czasem organizują małe wesela. W sumie hotele też coraz częściej starają się zorganizować imprezę okolicznościową jednak jest to jeszcze mało popularne. Sala weselna to najtrudniejszy wybór. Zespół weselny, fotograf i kamerzysta to nic trudnego. Chociaż jak chce się mieć wszystko dobrze zgrane to trzeba kilka lat wcześniej zatroszczyć się o odpowiedni skład. Przykładowo znalezienie dobrego zespołu weselnego to poszukiwania kilkugodzinne ale z terminami w zespole bywa różnie. Przeważnie podając naszą datę ślubu usłyszymy, że termin zajęty.

Organizacja imprezy okolicznościowej, jak widać, nie jest prosta. Kosztuje nas dużo wysiłku oraz jest czasochłonna. Urodziny to najmniejszy problem. Tylko pozostaje pytanie gdzie je wyprawić? Zaoszczędzić i w domu czy lepiej skorzystać z restauracji, więcej zapłacić ale zaoszczędzić czas i nie trzeba denerwować się bałaganem.

Galeria zdjęć: http://dworekolimp.pl/sala-bankietowa/